Ср. Сер 12th, 2020

КРИМСЬКОГО АКТИВІСТА СЕЙТОСМАНОВА ЗАСУДИЛИ В РФ ДО 17 РОКІВ КОЛОНІЇ

Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив до 17 років колонії суворого режиму кримського татарина Енвера Сейтосманова. Його обвинувачують в організації осередку ісламської партії «Хізб ут-Тахрір» в Севастополі. Ця партія визнана терористичною організацією в Росії.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

На думку адвокатів, які працюють з подібною категорією справ, протягом усього слідства не було представлено жодного доказу провини та причетності підсудних до терористичних актів або насильства, а кримських татар звинувачують і засуджують до різних термінів лише на підставі того, що відвідували релігійні збори, читали релігійну літературу та обговорювали соціально-політичні теми.

Нагадаємо, Енвера Сейтосманова і його брата Ернес затримали у травні 2018 року з підозрою в участі в Хізб ут-Тахрір. Ернеса звільнили після допиту, а Енвера звинуватили в участі в діяльності терористичної організації, а пізніше звинувачення було перекваліфікували на організацію терористичного осередку.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити Енвера Сейтосманова.

«Хізб ут-Тахрір» заборонена Верховним Судом РФ і визнана терористичною 14 лютого 2003 року. Однак, в матеріалах кримінальних справ, які розслідували в Росії, немає конкретних фактів, які б свідчили про терористичну або будь-яку насильницьку діяльність організації. У більшості країн світу партія «Хізб ут-Тахрір» діє абсолютно легально.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *